• Evra a antibiotiká

    , Autor: Zuzana25

    Dobrý deň uzivam prvý mesiac Evru teraz som v týždni bez náplaste 4 deň menzes sa nedostavil ako postupovať ak nepríde ?mám už 3 deň bolesti podbruška no stále nič ...zakrvacala som na 21 deň jednorázovo a potom 3 dní spinila a potom to prešlo ,je to v poriadku ?minerálne som chorá užívam Klacid som v pauze do nedele máme sa potom ešte chrániť ?znizuju antibiotiká účinnosť náplaste ?

    Dobrý deň,
    antibiotiká Klacid znižujú účinnosť bežnej antikoncepcie tým, že v pečeni nabudia niektoré enzýmy, ktoré potom rýchlejšie rozkladajú účinné látky v antikoncepcii. Ale pri EVRE vstrebané hormóny obchádzajú pečeň, pretože sa vstrebávajú kožou a nejdú z čreva krvou rovno do pečene, takže tento efekt je slabší.
    Vynechanie menštruácie pri antikoncepcii je časté a v podstate žiadúce, takže kľudne pokračujte v užívaní, ako ste boli zvyknutá.