Využívate aplikácie? Tieto rodičovské by sa vám mohli zísť

Michaela Klamová | 17. máj 2021
Appky pre mamy

Telefón už dávno nedokáže len telefonovať, ale nám aj zjednodušovať a sprehľadňovať náš každodenný život, napríklad rôznymi aplikáciami.

Či už máte Android alebo iOS, ponuka appiek pre rodičov je naozaj široká. Väčšina je, samozrejme, v anglickom jazyku, no jednoduché, prehľadné spracovania a ikony ich často robia použiteľnými aj pre tých, ktorí nie sú v tomto jazyku zbehlí. 

Appka na uspávanie

Možno ste už počuli o účinkoch bieleho šumu na upokojenie a spánok bábätiek, najmä tých najmenších. Aby ste nemuseli pri každom uspávaní púšťať práčku či vysávač, stačí si stiahnuť aplikáciu, ktorá vám ponúkne rôzne druhy „hlukov“, ktoré budú na vaše kričiace bábätko pôsobiť ako najsladšia hudba. Odporúčame najmä pre rodičov náročných detí, alebo tých, ktoré trpia kolikami.  

Kľúčové slová pre vyhľadávanie: white noise, biely šum, baby sleep

Appka zápisník

V počiatočných týždňoch majú najmä novopečení rodičia mnoho pochybností. Dojčím dosť často? Neciká akosi primálo? Spí dostatočne dlho? Pre vaše pokojnejšie svedomie slúžia denníkové aplikácie, do ktorých zapisujete rôzne hodnoty, ako napríklad kedy bábo zaspí a kedy sa zobudí, kedy papá, koľko váži, z ktorého prsníka ste naposledy dojčili atď. Všetky informácie si môžete následne prezrieť v prehľadných grafoch a tabuľkách. 

Pozor! Je veľmi jednoduché stať sa otrokom týchto aplikácií a porovnávania tabuliek. Nezabudnite, že je treba brať ich s rezervou a orientačne.

Kľúčové slová pre vyhľadávanie: baby tracker, breastfeeding tracker

Appka bejbysiterka

Ak nevlastníte detský monitor alebo ste práve mimo domu a zišiel by sa vám, k dispozícii je opäť appka. Na jej prevádzku stačia dva telefóny – jeden máte pri sebe, druhý položíte tak, aby ste mohli spiace dieťa sledovať. Niektoré monitorujú iba zvuk, iné aj obraz a v prípade zvýšenia hladiny zvuku, keď sa bábätko prebudí, zalarmujú druhý telefón či tablet. 

Kľúčové slová pre vyhľadávanie: baby monitor, pestúnka

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: