Moje nové prsia: Po dojčení mi zostali nulky, rozhodla som sa pre zväčšenie prsníkov

Autor: neuverejnený | 26. august 2020
Moje nové prsia

Vyskúšala som si dať implantát do podprsenky, ktorú mi poskytol doktor a definitívne som sa rozhodla, že operáciu absolvujem.

Som 28-ročná mamička 2-ročného dieťaťa, ktorá sa rozhodla podstúpiť augmentáciu, čiže zväčšenie prsníkov silikonovými implantátmi.

O zväčšení prsníkov som uvažovala veľmi dávno, zháňala som rôzne informácie o tomto zákroku na internete a v časopisoch. Veľmi ma to zaujímalo, ale nikdy by som si nemyslela, že operáciu nakoniec podstúpim.

Po dojčení mi zostali z jednotiek nulky

Dojčila som asi pol roka, schudla som asi 7 kg a samozrejme moje prsia tým veľmi utrpeli. Nikdy som nemala veľké prsia, také jednotky, ale po kojení a zároveň aj po schudnutí zostali prsia úplne bez života.

Tak som postupne študovala články a keď som sa dočítala na rôznych internetových stránkach, že augmentáciu podstúpilo veľa žien a väčšinou boli s výsledkom spokojné, tak som si povedala "idem do toho".

Porozprávala som sa s manželom, ktorý mi na to povedal, že ak ma to urobí šťastnejšou, on s tým bude súhlasiť. Ja som na to odpovedala, ani nie šťastnejšou ale určite sebavedomejšou, keďže prsia patria k ženskej kráse.

Dala som si zväčšiť prsia

Tak sa začalo moje pátranie, pozisťovala som si rôzne kliniky, kde robia augmentáciu, zavolala som, objednala som sa a čakala na termíny, ktoré mi plastickí chirurgovia dali. Absolvovala som tri konzultácie. Na tretíkrát som natrafila na doktora, ktorému som bola ochotná sa zveriť do rúk. Mal veľmi profesionálny prístup a bol veľmi milý, ochotne mi všetko povysvetľoval, čo ma zaujímalo ohľadne operácie. Starostlivo ma premeral, pofotil, ponaťahoval psniky, aby zistil elasticitu kože.

Pri konzultácii zisťoval, aké su moje predstavy, či chcem mať prsia prirodzené alebo "vyzývavé". Ja som zvolila prirodzenosť prsníkov. Po starostlivom meraní a zistení mojich predstáv mi navrhol tvar a veľkosť implantátu. Vyskúšala som si dať implantát do podprsenky, ktorú mi poskytol doktor a definitívne som sa rozhodla, že operáciu absolvujem.

Ako prebiehala príprava na zväčšenie prsníkov

Augmentácia sa vykonáva pod celkovou anestézou, teda boli potrebné predoperačné vyšetrenia, a to z krvi, moču a EKG. Výsledky zhodnotila internistka a napísala správu o mojom zdravotnom stave. Keď som mala všetky výsledky hotové (asi za týždeň), absolvovala som pohovor s anesteziologičkou, ktorá starostlivo poprezerala všetky výsledky a zhodnotila, že je všetko vyhovujúce. Následne som zavolala mojmu plastickému chirurgovi, či platí dátum, na ktorom sme sa na konzultácii dohodli.

Asi o tri dni ma čakala operácia. Bola som trošku nervózna, ale v deň "D" to všetko nejako zo mňa opadlo. Prišla som na kliniku, povyzliekala som sa, obliekla zelený zdravotný plášť a čakala som. O chvíľku prišiel chirurg, začal ma merať a kresliť mi rôzne čiary na hrudník. Trvalo to asi 15 minút. Dali mi injekciu "náladovku" a odmerali tlak.

Ešte pred zákrokom som si odmerala zdravotnú podprsenku, ktorá sa musí nosiť nepretržite 6 týždňov po operácii. Ľahla som si na operačný stôl, počula som ako sa doktori zhovárajú, ale ani nie za minútku som zaspala.


Začala sa operácia /11.30/, z ktorej si, samozrejme, nič nepamätám a zobudila som sa asi okolo 15.30. Samotná operácia trvala asi 1-2 hodiny. Boli mi vložené silikónové implantáty anatomického tvaru pod sval.

Moje nové prsia boli ako kameň

Operácia a pooperačný priebeh bol bez komplikácií a pooperačné bolesti mi boli tlmené analgetikami. Ešte v narkóze mi bola naložená elastická zdravotná podprsenka a dreny, ktoré majú za úlohu odvádzať prebytočnú krv. Po narkóze som zvracala, ale cítila som sa celkom fajn. Potom na večer prišli bolesti, cítila som, že ma bolí celý hrudník, ale tabletky bolesť stlmili. Chytila som si prsia, ale cítila som len zatvrdnuté kamene.

augmentácia

Na tretí deň som bola prepustená z kliniky, boli mi odstránené dreny a tešila som sa domov. Mala som naordinovaný kľudový režim, takže žiadne veľké upratovanie a ani zdvíhanie ťažkých vecí. Týždeň mi vypomáhali z rodiny a druhý týždeň už som zvládala bežné domáce práce a starostlivosť o malého, ale s veľkou opatrnosťou.

Každým dňom som sa cítila lepšie a prsia mäkli. Prvé 2 týžne som ich mala oblepené zdravotnými náplasťami, bolesť cítim minimálne. Zdravotná podprsenka trošku ťahá, ale dá sa to vydržať. Po dvoch týždňoch od operácie mi dávajú dolu všetky náplaste, vyberajú štichy a ja sa teším, že si konečne uvidím svoje "nové prsia".

Po odstránení náplastí som si konečne uvidela prsia a bola som veľmi milo prekvapená a zároveň aj šťastná, že som operáciu absolvovala. Výsledok je úžasný. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: