Mamin TRIK: Noci bez plaču

Marika Koscelníková | 16. Apr 2018
Mamin TRIK: Noci bez plaču
foto: FB Laura Gerson, Boredpanda, Istocksphoto

Mamy, ktorých deti sa v noci budia, vymýšľajú rôzne spôsoby, ako ich „naučiť“ spať. Jedna odstaví od prsníka, iná vloží do postieľky krištáľ, ďalšia skúša homeopatiu. Táto mamička to skúsila po svojom...a vyšlo jej to!

Dôvodov, prečo sa deti v noci budia je veľa. Jedným z ich môže byť aj vypadnutý cumlík. Poznáte to. Dieťa zaspí, cumlík vypadne, vy mu vložíte a uspíte ho....a o hodinku zas.

Dajte dieťaťu, čo chce a vyspíte sa

Vynaliezavej mamičke, Laure Gersonovej, napadlo jednoduché riešenie a ako sa ukázalo, zabralo aj u ostatných mamičiek, ktoré jej nápad zdieľali a vyskúšali.

Laura svoju dcérku Améliu, ktorá sa neustále budila na vypadnutý cumlík „dobehla“ tak, že cumlíky jej rozmiestnila po celej postieľke. Tak, aby boli na dosah, keď sa maličká zobudí a bud pátrať, kde sa jej obľúbený cumeľ stratil z úst.

cumlík v postieľke

Šťastná mama, šťastné dieťa

Presne 10 cumlíkov urobilo z Laury spokojnú, vyspatú matku, ktorá sa navyše vďaka svojmu nápadu stala na sociálnych sieťach populárnou.

Žena doma: O makovom odvare
Prečítajte si tiež:

Žena doma: O makovom odvare

Aj keď sa na proti jej malému triku ozvali aj kritické hlasy, ktoré tvrdili, že jej konanie je pohodlné a trošku sebecké, väčšine mám sa páčil. Prečo nie.

Ako sa vyjadrila k negatívnym postojom samotná Laura:
"Šťastná mama, šťastné dieťa! Viete, aká som v pohode, keď sa vyspím? Amélia ma miluje...".cumlík v postieľke

Laura nie je jediná mama, ktorej cumlíky nedali spávať. Aj naša slovenská hádam najpopulárnejšia mama, Kristína Farkašová, vo svojej knihe priznala, že babám dávala na noc do postieľky viac cumlíkov. Dokonca svietiacich, aby ich lepšie našli.

Všetko, čo vášmu dieťaťu pomôže a z vás urobí šťastnejšiu mamu JE dobrý nápad. Tak skúšajte, vymýšľajte a žite spokojne!

zdroj: www.boredpanda.com

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: