Rok s deťmi: Fašiangové šantenie s deťmi

Redakcia | 14. február 2022
Fašiangová zábava

Fašiangy sú svet naopak – všetko, čo prináša radosť a zábavu je dovolené. Tak poďte na to!

Fašiangy je obdobie od Troch kráľov až do polnoci pred Popolcovou stredou ( v roku 2022 je to 2. marca). Potom nasleduje 40 dňový pôst až do Veľkého piatku. Je to prechodné obdobie medzi zimou a jarou. Fašiangy sú svet naopak – všetko, čo prináša radosť a zábavu je dovolené.  

Urobte si doma s deťmi deň alebo aj víkend plný zábavy, dobrého jedla a smiechu, lebo toto sú dni, ktoré si zapamätáme navždy. 

Fašiangový rodinný víkend

Na veselý víkend plný dobrého jedla a zábavy sa treba pripraviť. Urobte si s deťmi zoznam, čo budete potrebovať na občerstvenie, prípravu masiek či výzdobu domu. Zapojte ich do všetkého, deti radi pomáhajú a pripravujú, najmä, ak ide o príjemné veci. Svoj zoznam si môžu nakresliť, ak ešte nevedia písať a podľa neho nakupovať potrebné ingrediencie na rodinnú zábavu. 

Domáce masky na karneval

Nemusíte bežať do požičovne kostýmov, aj doma sa určite nájdu využiteľné veci – napríklad masku princezny alebo víly ľahko vytvoríte z peknej sukienky alebo šiat (môžu byť aj mamine, dlhé až po zem). Na hlavu vyrobte korunku z kartónu, podobne ako žezlo či čarovnú paličku. Dajú sa aj kúpiť, ale môžete deti motivovať, aby si masku vyrobili alebo dotvorili vlastnými rukami. Zídu sa vám rôzne trblietky, nálepky, farebné papiere. 

Aj z chlapcov stvoríte supermanov ľahko. Určite sa v skrini nájde staršie jednofarebné tričko, na ktoré nakreslite znak (podľa hrdinu) a tvár domaľujete, či už domácimi ceruzkami, ktoré nájdete vo vašej beauty taštičke, alebo originálnymi farbami na tvár. 

Na prípravu domácich masiek môžete využiť staré kartóny, plachty, v šatníku sa tiež určite nájde kopec využiteľných vecí, ktoré viete prispôsobiť na karnevalové účely. Zapojte fantáziu a vyrobte si aj masky pre seba. Bude to zábava, keď sa tato zmení na upíra a z mamky bude Máša. 

Mama tvorí: Masky na karneval
Prečítajte si tiež:

Mama tvorí: Masky na karneval

Fašiangové dobroty

Fánky, šišky, zabíjačky. Veľa cukru, masti a sýtych jedál. V minulosti sa ľudia pripravovali na dlhý 40 dňový pôst, preto si počas fašiangového obdobia dopriali viac ako inokedy. Vy si doma tiež môžete pripraviť fašiangové dobroty. Recept nájdete TU:

fašiangová zábava

Na karnevalovú hostinu si však nachystajte aj zobkanie, ideálne také, ktoré nespôsobí deťom bolesti bruška. Rozložte pohostenie na pekné tanieriky a nachystajte si do pohárov pekné slamky, ktoré si deti môžu vyzdobiť vlastnoručne vyrobenými označeniami alebo nálepkami. Náš tip je - dobrôtky servírujte postupne, aby vydržali dlhšie a postupne dopĺňajte. 

Všetci dobre vieme, aké to je s deťmi. Príprava a chystanie pol dňa a po hodinke je všetko zjedené a vypité. Ale zábava a spomienky, ktoré budete mať na tento fašiangový víkend vám zostanú navždy. Zabávajte sa s deťmi, počuť ich smiech a vidieť, ako si užívajú rodičov, ktorí sa stanú na chvíľu ich parťákmi, to sú tie chvíle, ktoré si zapamätáte navždy. 

Krásne fašiangy!

Toto sa vám z dm drogerie markt môže zísť: 

 fašiangy

 • babylove Bio jahodové čipsy, 12 g
  Mrazom sušené jahodové čipsy majú lahodne chrumkavú chuť v 100 % Bio kvalite. Sú bez obsahu gluténu, bez pridaného cukru a aróm. Aj maškrtenie môže byť zdravé!
 • babylove Bio špaldovo-jablkové keksy, 125 g
  Lahodné keksíky v tvare srdiečka sú ideálne ako občerstvenie medzi hlavnými jedlami doma či na cestách. Kvalitné organické ingrediencie bez prídavku cukru sú vhodné pre deti od 1 roka. Tvar a veľkosť keksíkov presne sadne do malých detských rúk, a tak napomáhajú rozvíjať aj jemnú motoriku dieťatka.
 • babylove Bio ovocný príkrm v kapsičke, 100 g
  Ovocný príkrm z jablkového, mangového a pomarančového pyré je ideálny ako pochúťka na desiatu, olovrant či sladký dezert po hlavnom jedle. Obsahuje 100 % ovocie v a celozrnné cereálie v Bio kvalite z ekologického poľnohospodárstva. Praktická veľkosť je ideálna do malých detských rúk.
 • babylove Bio ovocná tyčinka, 25 g
  Chutná ovocná tyčinka s príchuťou jablka a arónie je vynikajúca desiata nielen pre deti od jedného roka. Obsahuje starostlivo vybrané a vysoko kvalitné prísady z ekologického poľnohospodárstva, vďaka čomu si zachováva skutočne lahodnú chuť.
 • babylove 100 % Bio mrkvová šťava, 500 ml
  Mrkvová šťava bez pridaného cukru, bez obsahu konzervačných, farbiacich látok a aróm má vďaka starostlivo vybraným ingredienciám v Bio kvalite naozaj lahodnú chuť. Je bohatá na vitamíny A a C a je vhodná pre malé deti a dojčatá od ukončeného 4. mesiaca.
 • babylove detský tanier, 1 ks
  Detský tanier vyrobený z polypropylénu zo starostlivo kontrolovaných materiálov je skvelým pomocníkom pre deti pri prvých samostatných činnostiach. Deti si v tanieriku môžu vychutnať všetky obľúbené jedlá. Vďaka protišmykovému dnu spoľahlivo drží na povrchu a neprevrhne sa. Jemný, hravý a farebný dizajn zaujme detskú pozornosť. Vyskladajte si celú súpravu riadu!
Kúpite exkluzívne v predajniach dm alebo na mojadm.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: