Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • syn 5 ročný je asi lenivy, alebo ma nejaku vadu. .

    , Autor: zuzana28

    Dobrý deň, moj 5 ročný syn ide na dalsi rok do skoly, ale nevie si zapamätať cislice po sebe a zapamätať si napr.kolko ma rokov..moze sa jednat o nejaku poruchu? Bo sa mu to zopakuje viac krat a nedokáže si to zapamätať, alebo sa mu nechce? (Lenivy) som stoho smutna ci nema nejaku poruchu alebo je to v pohode na jeho vek? Ďakujem za odpoved..pekny den a Dovidenia

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Rok je ešte dlhá doba na to, aby sa chlapček naučil veľa nových vecí.
    Psychomotorický vývoj dieťaťa, jeho schopnosť učiť sa, zapamätať si nové veci závisí od mnohých faktorov. Začína to už priebehom tehotenstva, pôrodu, raného vývoja v priebehu prvého roka a hlavne vývinu reči a poznávania sveta po prvom roku života. Veľ+mi negatívne na rozvoj schpností pôsobí včasné sledovanie televízie a hlavne sledovanie mobilov a ipedov a mnohých hier a videí na nich.
    Dieťa treba ďalej sledovať, opýtať sa aj učiteliek v materskej škole ako vidia vývin dieťaťa a pri akýchkoľvek pcyhbnostiach, či je vývin v norme je vhodné kontaktovať lekára, prípadne detského psychológa.