Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • chôdza

    , Autor: miroslava2207

    Dobrý deň,syncek ma 22 mesiacov,chodí od cca 14mesiacov.Chôdza v tomto veku by už mala byť 100%tna alebo sa môže občas zamotať (pri hre) alebo prikopnut (pri behu)?inak chodi normálne,len pri uvedených činnostiach sa stane,že sa zamoce.Inak nepadá,ze by šiel a zrazu spadol,pomaly chodiť vlastne nevie,unavený nieje (každý večer pred spaním behá vkuse 20 minút po chodbe,to ma akýsi rituál).A môže občas špičkovat?je to pravdepodobne v ramci hry,lebo si u toho "pospevuje",inak chodí a behá normalne.Zle by bolo keby tak chodil každý deň a len by spickoval?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetko, čo popisujete sú normálne prejavy dieťaťa v tomto veku. Chôdza je už síce pomerne stabilná, ale uvedené zakopnutia, zaváhania, balancovanie sú bežné. Aj špičkovanie - proste zistil, že sa to dá. Ste pozorná mamička a sledujete vývin dieťatk, tak to má byť!