Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • upchaty nostek

    , Autor: semka

    Dobry den pani doktorka.Mame 4 a pol mesacneho chlapceka.Ma upchaty nostek ale nedari sa nam nic odsat.V nosteku mu chrapci a dycha ustami.Pred odsavanim mu striekam do nosteka Physiomer.Ma uplne huhnavy hlas a je trochu zachripnuty.Sucha si ocka, nostek a chyta si uska.Skusila som mu uska pritlacit ale neplakal.Na noc som mu dala fenistil ale aj tak sa moc nevyspal.Teplotu nema.Chcem Vas preto poprosit o radu co by som este mohla pre neho urobit?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem presne odpovedať, dieťatko je malé, bolo by potrebné ho vyšetriť. Môže mať aj problém s nosnou prepážkou, môže to byť len vyschnutý soplík v nošteku, preto chrčí. Môže to byť aj kvôli suchému vzduchu v byte. Vzhľadom na to, že ani neviem ako dlho to trvá a je aj podstatné, či dobre papá, určite by som sa poradila s lekárom.