Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • chrčanie v nošteku

    , Autor: drobec198942

    dobrý deň. malá 10m dcera má vyše týždňa ako keby upchatý noštek a tak občas chrčí.Odsavať jej nič nejde,,ani netečú sopíky. Naša pedatrička povedala že nato nič netreba len morskú vodu ale to nezaberá.Z čoho to prosím može byť?Može to byť zo zúbkov?Idú nám očné zúbky.ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to ochorenie, je to v podstate fyzikálny jav: hlien sa tvorí v dýchacích cestách stále ako ochrana dýchacích ciest, keď je v byte sucho, hlien vyschne a ako prúdi vzduch hore dole v dýchacích cestách vyschnutý hlien rozkmitá, vznikne zvuk, ktorý sa v úzkych dýchacích cestách šíri tak, že sa zosilňuje a vznikne to chrčanie. Naozaj je dôležité zvlhčovať sliznicu dýchacích ciest aj prostredie, kde dieťatko je / vlhký froté ručník alebo plachta pri postieľke/. Nerbte si starosti.