Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Spať len s mamou

    , Autor: eribel

    Dobrý deň, pani doktorka, už som Vám ohľadne tohto problému písala asi pred mesiacom. 27-mesačná dcérka mala zlý zážitok (v noci sa zobudila a bola sama asi 10 min - manžel odbehol pre mňa na pohotovosť) a odvtedy veľmi lipne na mame, čo predtým vôbec nebolo. Čo sa týka denného režimu, je to v pohode, môžem ju nechať s blízkymi a neplače za mnou, problém je len zaspávanie a nočný spánok, kde si vyžaduje len mňa, inak spustí hysterický plač. Takmer celú noc musím prespať vedľa nej, lebo sa budí a plače za mnou. Odporučili ste mi byť trpezlivou a vychádzať jej v ústrety. Začínam však byť z toho nervózna, lebo sa nám v septembri narodí bábätko a vtedy naozaj s ňou nebudem môcť byť celé noci. Najviac sa bojím toho, že kvôli tomu bude na bábo ešte viac žiarliť, než je v tejto situácii normálne. Kedy začať s odvykacím plačom za mamou?? Už teraz alebo počkať do poslednej chvíle, či sa sama nezmení?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jej zážitok musel byť veľmi negatívny a závažný. Odporúčam vyhľadať psychológa, aby ste nespravili chybu, ktorá sa môže ťahať dlhé roky. Určite riešením nie je odvykací plač!!!!!!!!!!!!!