Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Špičkovanie

    , Autor: Lucula

    Dobry den pani doktorka,
    viem ze to tu uz bolo. Nas syncek 16m uz 3 mesiace chodí zo dna na den je to lepsie. Ale v poslednej do e som si vsimla ze sa stavia na spicky a tak chodi ked ho upozornim ide pekne na cele chodidlo. Pokial sme vonku v topanockach chodi pekne. Ale ako sme vnutri tak sem tam ked ho napadne ide po spickach ale ked beha normalne na cele chodidlo dostupuje. Po dome beha bud ma pancusky alebo ponozky sem tam aj bosí. Ale tiez mu davam papucky od firmy rak ale v nich mi vydrzi chvilku. Chodi aj po schodoch aj po vsetkom moznom skusa nozkami. Tak neviem cim by som ho to odnaucila kym nebude neskoro alebo to radsej riesit. A co je lepsie teda nech chodi v papuciach alebo boso? Pripadne senzomotoricky kobercek aj zadovazit? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Lepšie je chodiť v papučkách, kvalitných, s pevnou pätou a podrážkou. Ale samozrejme občas môže byť aj bosí a samozrejme bosý môže chodiť vonku po bezpečnom povrchu / aby sa neporanil/. Špičkovanie v tomto veku je bežné, zistil, že sa to dá, páči sa mu to. Nie je to prejav ochorenia.