Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 3. Mesiac nedvíha hlavičku

    , Autor: DominikaPatrik

    Dobrý deň. 15.4 mal syn 3 mesiace. Boli sme u dr. keď mu ťahala rúčky do šedú hlávku nedvíhal ale keď už sedel udržal ju rovno pár sekúnd. Na brušku krásne drží hlavičku aj keď robíme lietadielko drží hlavičku hore. Starosti mi robí to že keď ide do šedú hlavičku necháva vzadu alebo sa snaží postaviť na nôžky. Dr. Zhodnotila že je len trochu lenivý. Je to takto v poriadku? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite áno, hlavičku držia vo vzpriamenej polohe až po štvrtom mesiaci ale nie je potrebné ich takto držať. Hlavičku sa naučia držať postupne vzpriamovaním.