Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kŕmenie

    , Autor: Mia1826

    Dobrý deň pani doktorka
    Koľko by malo dieťatko priberať týždenne ???
    Poradila som dieťatko 14.9.2022 s váhou 3870 a z nemocnice nás púšťali s váhou 3770
    Nekojim nemôžem pre zdravotne dôvody , maličký ma aktuálne 4570 gramov .
    Podávam mu Sunar 1 premium každé 3-4 hodiny 90 ml
    Myslite že ho prekrmujem? Keď doma menej je hladný a ešte stále hľadá cumel na fľaške.
    Je 800 gramov veľa koľko pribral či je to normálne ? Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    800 gramov za mesiac je v poriadku.
    Cumeľ hľadá, len sanie je pre neho príjemný zážitok, preto deťom dávame cumlík, to že ho chce nie je dôkaz, že je hladný.