Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vysvetlenie zaveru s MR

    , Autor: Katka18

    10 ročne dievča
    Stredove štruktury nie su presunute,Sa priestory sú primeranej šírky.Asymetricky rozšírený T roh ľavej postrannej komory - šírka do 4mm. Inak komory primeranej šírky.
    Vo FLAIR saginálnej senkvencii je zvýšený signál v obl. Hipokampiv bilat . Vľavo je prítomná aj atrofizácia- mesiotwmporálna skleroza susp.
    Bez inych ložiskovych zmien v mozgovom tkanive supratentorialne aj infratertoeialne. Bez nálezu hwteropickej sivej hmoty. Bez nálezu degradačných produktov hemoglobinu.
    IC tepny sú bez hemodynamicky významných zmien.
    Zaver: susp. mesiotemporalna skleroza bilat. S incip. Atrofizaciou hippokampu vľavo s rozšírením T rohu ľavej postrannwj komory

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to popis MR, bez vyšetrenia dieťatka a vzhľadom na to, že nie som neurológ neviem výsledok interpretovať. Jedna vec je výsledok MR vyšetrenia, druhá vec je klinický stav a ťažkosti dieťatka.