Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vitamin D3+K2

    , Autor: sisique

    Dobrý den milá pani doktotka, rada by som sa oýtala na užívanie vitamínu D aj iných doplnkov pre môjho 9 ročného synčeka. Rada by som mu ich podávala správne. Je vhodné mu zadovážiť vit.D3+K2? ak áno v akej dávke? môžem mu popritom podávať ešte omega 3 mastné kyseliny a vit. B a C v kvapkách ? poprípade aj imunoglukán v tomto chrípkovom období kvôli imunodeficiencii ktorú ma odmalička? vopred vám krásne dakujem za vašu odpoved a váš čas:) So srdečným pozdravom Silvia

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Imunoglukan teraz ôžete dávať, dôležitejšie však teraz je podávať vitamín D alebo omega 3 mastné kysleiny. Toto treba dávať, prípadne rybí tuk každý rok od novembra do konca marca všetkým deťom do puberty. Ostatné vitamíny treba podívať v prirodzenej forme v správnej a pestrej výžive. Počas ochorenia samozrejme aj vo forme kvalitných preparátovl Imuniglukan pro ochorení treba odávať Imunoglukan acute, imunoglukan reentívne ideálne v marci až máji a potom na jeseň august až október