Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pleumolysin pre deti?

    , Autor: ewa07

    Dobry den.
    Chcela by som sa opytat, ako je to s liekom Pleumolysin pre deti. Niektore pribalene letaky ho odporucaju detom od 12 rokov, ale videla som uz aj letak, kde je pre deti od 1 roka. Mame doma 13mesacne dieta, tak by som rada vedela ci mu ho mozem davat a kolko, alebo nie? Dakujem pekne za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pleumolysin je možné podať od jedného roka, ale musí to byť napísané v konkrétnom príbalovom letáku produktu, ktorý máte doma. Možno existujú produkty s rovnakým názvom určené starším pacientom / môžu byť koncentrovanejšie alebo obsahovať alkohol/.