Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • turistika

    , Autor: hana123

    Dobrý deň,
    mám 4 mesačnú dcérku (23.1.2017) chcem s ňou ísť na turistiku lanovkou - z nad. výšky 1080 (Krúpová) na Chopok nad. výška 2024 a potom peško vyjsť na Ďumbier 2043 m.n.m. , len sa chcem spýtať, či to pre jej organizmus nebude záťaž tá nadmorská výška a cesta lanovkou, budem ju nosiť v manduke, jasné, pred slniečkom ju skryjem.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemylsím si, že pre štvormesačné dieťa je takýto výlet prínosom. Nadmorská výška by mu ako taká pre okyslečenie organizmu vadiť nemala, v tejto výške ešte nie je nedostatok kyslíka, ale túra je náročná, vieme aké býva na horách počasie, dieťa je v takejto situácii vo veľkom nebezpečenstve nedostatku tekutín, spánku / túra trvá niekoľko hodín, čo nie je vhodné takto dlho mať dieťa v manduke/. Predpokladám, že ste zdatní turisti ale túru takéhoto rozsahu s kojencom nepokladám za dobré riešenie pre dieťa.