Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • stolica

    Dobrý deň, mám 18 mesacneho syna a asi mesiac má svetlu, skoro až bielu stolicu, nie vodná tu, občas kasovitu. Stravu má domácu, to čo my,denne vypije 450 ml mlieka, kkrabice ho a jogurt.Moze to byť alergia na Mlieko? Doteraz nebol žiaden problém, obec. Mlieko pije od roka, máme dávať probiotika. Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hlavne v tomto veku nemá piť krabicové ani iné konzumné mlieko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nemyslím, že má alergiu, nemá vhodné mlieko. Vráťte sa ku formuly, umelému mlieku, podávajte pestrú stravu, tú bežnú domácu. DO jedla môžete dávať bežné, knzumné mlieko a smotanu. Musí mať aj iné jedlo, než mlieko. Stolica by sa mal upraviť. Ak nie, je potrebné navštíviť lekára.