Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • stolica po ukonceni kojenia

    , Autor: hilda

    Dobry den pani doktorka, chcela by som Vas poprosi o radu.Dcerka m a22 mesiacov a cca pred dvoma tyzdnami som ju prestala kojit.nahradzam jej to rano a vecer mliekom, ale vypije len cca 100-150ml rano a tak isto vecer.pitny rezim sa snazime dodrziavat aspon na tych 200 ml.pije vacsinou cistu vodu.
    zmenila sa jej vsak stolica.mava casto v stolici bobky.nie cela stolica je taka,ma normalnu stolicu ako predtym, ale ma v tom aj tvrde bobky.ako jej mame upravit stravu,? dcerka sa vykaka rovnako rychlo ako predtym, tak neviem, ci si len musi zvyknut na to, ze uz nie je kojena, alebo to treba riesit.
    dakujem pekne za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mám tomu rozumieť tak, že stolica nie je rovnomerne formovaná ale niekde až akoby tvrdá? Neviem aké mlieko dávate, ak obyčajné, môže aj to byť jednou z príčin. Nateraz by som podávala umelé mlieko, ideálne s obsahom probiotik. Ak nemá mlieko s probiotkami, je vhodné ich podávať extra, najmenej jeden mesiac.