Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • strieška

    , Autor: sunny381

    dobrý deň chcem sa spýtať dcéra ma 11 tyždnov boli sme u ortopeda a povedal nam že ma lavu striešku strmnejšiu a kazal nam dalej baliť na široko. čo to prosím vas znamena, čo je to ta strieška.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Strieška sa hovorí určitej časti pánvovej kosti v ktorej sa nachádza hlavica kosti stehennej a pohyb medzi tou hlavičkou kosti a strieškou nad ňou je základom pohybu v bedrovom zhybe. Všetko musí presne do seba zapadat, lebo inak vznikajú skor či neskor problémy pri pohybe a bolesti. Strmá strieška predstavuje určitú zmenu, ktorá sa musí podychytit, sledovat / určite idete o niekolko týždňov na kontrolu/ a nateraz dodržiavat široké balenie, pokial sa situácia nebude zlepšovat, bude potrebné pristúpit k ďalšej liečbe podla ordinácie ortopéda.