Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • príkrm Beba ?

    , Autor: altea

    Dobrý deň pani doktorka,chcela by som sa poradiť: máme dvojčiatka -21 týždňové, vo štvrtok sme boli v poradni a máme dovolené už začať s príkrmami.Začneme teda s mrkvou na obed v trvaní tie 3-4 dni,potom pridáme zemiak a tak ďalej....Pani doktorka nám však povedala,že už večer môžme začať dávať aj kašu-ryžovú.Teraz neviem , v brožúrke sa píše o zavádzaní kaši až o mesiac po zavedeníí príkrmu a nám bolo povedané,že môžeme súčasne s prvým príkrmom.
    Taktiež sa chcem opýtať-ak doteraz používame Bebu 1 HA,teraz už Bebu 2 HA,môžem dávať ako kašu aj inú značku -napr.Nutrilon,alebo Hami ?? Alebo musím používať len výrobky Nestlé.
    A ešte jedna otázka pani doktorka: Neviem,mám pocit,že moje miminká papajú veľa :
    ráno vstávajú cca o 06.00 hod.,jedia o :
    6,30 hod.-150 ml,
    o 08.00 hod.- 150 ml,
    o 11.00 hod.150 ml,
    13.30 hod.170 ml,
    16.30 hod.- 150 ml,
    18.30 hod.-150 ml,
    20.00 hod.150 ml,
    Samko papá niekedy ešte aj v noci o 03,00-150 ml.

    nie je to veľa ?

    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    každý lekár má trošku iný prístup.
    Ja sa držím toho zaraďovať všetko postpne. Ak začnem s príkrmami, počkám tri štyri dni ako na to dieťa reaguje a potom zaradím kašu. príkrm odporúčam od začiatku mäsovo-zeleninový, s músom sa nemáte čoho obávať, je mlieku príbuznejšie ako zelnina.
    Kašu môžete dávať aj inú značku, všetky výrobky detskej výživy sú kompatibilné.