Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • KORENIE v prikrmoch

    Akým koreniim je vhodne dochucovat jedlo (prikrm) pre 6 mesacne dieta? biele, cierne korenie, paprika, rasca a zazvor ma zaujima najviac to pouzivame casto doma.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    biel , čierne korenie, zázvor nie sú vhodné najmenej do troch rokov, sú predsa pálivé!!!Paprika aj rasca najskôr po roku.
    Deťom od šiesteho mesiaca veku varíme osobitne, jedlo nesolíme do roka, na ochutenie nepoužívame nič. Jedlo nemá mať výraznú chuť. Poraďte sa o konkrétnej príprave s vašou lekárkou. Korenie určite takto malému dieťaťu do stravy nepatrí !!!!!