Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zabiehanie očka

    Moja 2-ročná dcérka začala škúliť, pravé očko jej zabieha dovnútra. Nie je to sústavné, niekedy pozerá pekne. Začali sme s tým chodiť k očnému lekárovi, ale zatiaľ neurobil žiadny záver. Poprosila by som aj Vaše skúsenosti s liečbou. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Takáto liečba patí do rúk odborníka celkom jednoznačne. Podľa druhu poškodenia očka a pokrokoch pri konzervatívnej liečba sa niekedy navrhuje aj operačné riešenie problému. Chce to veľa trpezlivosti a spolupráce pri liečbe zo strany rodičov aj dieťatka. Dôsledné dodržiavanie rád lekárov je veľmi dôležité.