Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zelené soplíky

    Dobrý deň.
    Dcérky majú soplíky a sú žltej resp. svetlozelenej farby. Naposledy sme mali Pamycon do nošteka koncom januára. Viem že by sa Pamycon nemal stále dávať, lebo neskôr nemusí zabrať. Je možné, aby sme sa farebných soplíkov zbavili len klasickými kvapkami? Používame Nasivin a Sinupret...či sú aj iné kvapky, ktoré vedia prípadnú baktériu v nošteku vyliečiť?
    Dcérky majú 3,5 a 1,5 roka. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie vždy zelené soplíky znamenajú infekciu, ktorú treba riešiť pamyconom. V sekrét sa môžu vyskytovať biele krvinky a tie po rozpade zmenia farbu soplíkov. Sinupret je vhodný na riedenie sekrétu v nose, nasivin ukľudní sleznicu, ale nie je vhodné ho používať dlhodobo. Treba jemne , ale nie veľmi často odsávať hlieny a hlavne naučiť dieťa fúkať.