Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • asi tiky

    Mám 7 - mesačnú dcéru, ktorá sa občas strasie, ako keď je človeku zima. Obávam sa, či to nie sú tiky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    sledujte ako často dochádza k tomuto straseniu, či sa pri ňom nepozvracia, či je po tejto príhode zvýšene unavená, čo ju vyvoláva. Určite tento jav oznámte vašej pani doktorke a poraďte sa s ňou. Malé deti reagujú na rôzne podnety ešte pohybom celého tela, ale je treba rozlíšiť, čo je normálna reakcia a čo už potrebuje bližšie vyšetrenie.