Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • termin 2.ockovania

    , Autor: puntare

    Dobry den.
    Syncek bol ockovany 27.6. infanrix hexa, prevenar 13 a rotarix. Druhy termin nam pani doktorka dala na 12.8. co mi pride na zaklade toho co som tu uz citala skoro. Odporucala by ste mi radsej termin posunut? Par dni po ockovani by sme mali ist na dovolenku a dalsie ockovanie by bolo mozne az 2.9. Popripade 12.8. by sme mohli dat zaockovat Infanrix hexa a rotarix a 2.9. prevenar? Myslite ze by aj toto bolo mozne? Alebo dame 2.9. zaockovat vsetky tri vakciny naraz.
    Zaroven ma syncek od prveho ockovania na pravej nozicke stale taku malu hrcku. Nie je to problem pri dalsom ockovani?

    Dakujem vam velmi pekne za pomoc.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hrčka nie je problém pri ďalšom očkovaní.
    Medzi prvým a druhým očkovaním rotarixu by mala byť pauza najmenej jeden mesiac, ak už tento interval časový uplynu, môžete 12.8 zaočkovať rotarix.

    12.8. je pre očkovanie Infanrixom Hexa aj Prevenarom krátky čas V žiadnom prípade nie je možné podať druhú dávku očkovacej látky. Určite najskôr 22.8 ideálne až toho 27.8
    Preto je iste lepší termín 2.9.

    Rotarix musí dostať do ukončeného šiesteho mesiaca, neviem či by to 2.9. nebolo neskoro