Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nachladnutie

    , Autor: mirinkaanjelik

    Dobry den, pani doktorka moj syncek ma 2 roky, chodi do skolky a casto mava sopliky a teplotu, teraz dostal teplotu 37,9, ma sopliky a kasel, kasel ma asi vlhky, neviem ci mam ist k svojej lekarke ci mu staci ze na kasel som mu kupila solmukol, a do nosteka nasivin, sinupred, kalobu, panaviral, dneska nasa lekarka nerobila a ani zajtra nebude robit, zastupuje ju, tak neviem ci mame ist k lekarke, dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nemá teplotu netreba navštíviť lekára. Dajte mu imunoglukan acute 2x 5 ml, užívať 10 dní, ak má bežný imunoglukan ten teraz vysaďte.
    Do nošteka alliamare a dvakrát denne nasivin. Ak veľmi vlhko kašle, môžete nechať aj solmucol. Iné leiky, okrem vitaminu d by som nedávala. Opakované infekcie ako ju popisujete sú u detí v kolektíve a v tomto ročnom období bežné, zvládnete to doma.