Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Črevná viróza_hnačka, zápcha

    , Autor: Ivka777

    Dobrý deň pani MUDr. Špániková, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.
    Dcéra 5r. o mes. bude mať, chodí do škôlky a zrejme doniesla črevnú virózu domov. V sobotu 19.3. mala silné bolesti bruška a horúčku 38'C.
    V nedeľu 37,4'C bez bolesti.
    V pondelok bola ok...no zjedla kus tvrdého mydla Protex. Dala som jej vodu piť. Bolesti nemala.
    V utorok poob. mala 1x riedku stolicu.
    A v stredu 23.3.2022 vstala o 6h 1x zvracala, 5x mala hnačku doobeda. Tel. som našej MUDr. Čaplovej Ľubici...poradila diétu.
    Malá jedla sucháre, kur. polievku s cestovinou.
    Vo štvrtok ráno zjedla rohlík s kvapkou medu a voda...po jedle ju zač. bolieť bruško. Na obed kur. polievka+cestov., a večer rohlík, šunka, kus maslo...zas ju chytli bolesti bruška. Dieťa tvrdohlavé chcelo jesť zas po svojom. Boli sme viac krát na WC, ale keď sadla kričala od bolesti. Bála sa vykakať, že zas bude hnačka. Nič nekakala len cikala a išla spať.
    Dnes je piatok a dieťa už 2 deň žiadná stolica. Bojí sa zatlačiť a keď zatlačí plače. Neviem či je upchatá? Dnes ráno zjedla čistú vianočku a vodu, obed vločková polievka so zeleninou (mrkva, zemiak, vločky) bez masla, bez oleja len kus bujón aj to zjedla len pár lyžíc. Druhé zjedla všetko...čisté špagety a vodu.
    Poob. som jej narezala jablko aj nastrúhala, ale nezjedla.
    Viete mi poradiť ako ďalej postupovať? Či ešte diéta? Ani neviem či je zapchatá, keď v stredu hnačkovala.
    Normálne máva každý deň stolicu.
    Lieky sme žiadne nepodávali.
    Budem Vám povďačná za každé info.
    Sepšiová

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Predpokladám, že sa už problém vyriešil Ale v takomto prípade by som určite riešila situácia s lekárom a vyšetrením.