Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechut do jedla

    , Autor: Charlie

    Dobry den, syn 5r. nechce jest maso napina ho z neho, ale inak prospieva dobre. Do styroch rokov jedol maso bez problemov nemoze mu chybat nieco v strave? Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mäso je kvalitná a pozitívna súčasť výživy dieťaťa hlavne v období rastu. Deti však môžu mať rôzne chute, rôzne obdobia, keď niektorú súčasť stravy odmietajú. Nikdy nie je vhodné dieťa do niečoho nútiť, môže to byť prechodné. V žiadnom prípade nenahradzujte mäso údeninami, ktoré deti niekdy dosť preferujú!!! S výnimkou občasného podania kvalitnej čerstvej šunky s čo najvyšším obsahom mäsa a pokiaľ možno čo najnižším obsahom soli.
    V strave však dieťa musí mať dostatok beilkovín rastlinných, teda strukoviny, prípadne sojové výrobky a hlavne aj živočíšnych, čo doplníte vajcami, mliekom a mliečymi výrobkami. POo určitom čas skúste mäsko znova v nejakej prijateľnej forme ponúknuť, napríklad mleté.