homeopatika
, Autor: Registrovaný používateľDobry den, chcela by som sa spytat, ci mozem davat preventivne proti chripke oscillococcinum rocnemu dietatu. Odporucali by ste mi radsej nieco ine? Dakujem
Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.
Poradna uzavretá.
Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.
Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mozem davat preventivne proti chripke oscillococcinum rocnemu dietatu. Odporucali by ste mi radsej nieco ine? Dakujem
S preventívnym podávaní uvedeného lieku nemám žiadne skúsenosti. Ak je to na príbalovom letáku napísané, že to dieťa v tomto veku môže užívať, nieje dôvod ho nepodávať. V zásade je prevenciou chrípky aj v tomto veku očkovanie. K prevencii prispieva aj podávanie vitamínov, v prirodzenej ale aj umelej forme, vždy podľa veku dieťaťa prispôsobíme dávkovanie, plus pobyt na čerstvom vzduchu, správna výživa a otužovanie.
Dobrý deň, dcéra má 14 mesiacov a už druhý deň kašle a chrčí. Kašeľ nemá suchý, vie si odkašľať, aj keď bolestivo, vždy po zakaslani plače. Chrčí pri dýchaní, hlavne keď si ľahne, vtedy ju aj viac dráždi na kašeľ. Zo spánku sa budí na kašľanie s plačom, pripadne si odkašle a spí ďalej, no nepríjemné chrcanie pokračuje. Sopliky nemá, teplotu mala dnes na obed zvysenu (37, 7), ale k večeru znova klesla. Dostali sme len hemopatika na hrdlo a masť na natieranie hrudníka. Mám ešte počkať ci to prejde, alebo ísť znova k doktorovi? Dcéra sa počas dňa normálne hra, je pomenej, je viac citlivá, ale inak je v poriadku, nie je ani viac unavená.
Nepracujem s homeopatikami, tak neviem ako pommôžu.
dieťatko má bolestivý kašeľ, lebo má prekrvenú priedušnicu.
Iste jej treba uľaviť. Teplý obklad a masť na hruník jej môžu pomôcť. Pridala by som však aj liek na uvoľnenie hlienov, napríklad solmucol 3x2,5 ml , zvlhčiť noštek sterimarom a určite aj prostredie v okolí dieťatka.
pani doktorka, chcem sa opytat ako casto mozem davat 10mesacnemu synovi cipky proti bolesti zubkov? cez den je vsetko viacmenej ok, ale v noci velmi zle spi, prehadzuje sa, mrnci, budi sa v noci.. ma cervene licka, slinta.. horucku nema. cipok mu dam ojedinele aj to len na noc. nechcem mu uskodit chemiou ale evidentne po cipku lepsie spi. ja len ci mozeme liek podavat napr aj 5-6dni vkuse (len na noc). dakujem
Určite by som to nerobila. Ak je nepokojný pre zúbky, skúste použiť homeopatiká viburcol alebo camillia. Čípky s nurofenom alebo paralen by som použila celkom výnimočne pri nepokoji dieťatka , maximálne dvakrát za sebou. Ak sa stav opakuje a trvá dlhšie, je na mieste vyšetrenie u lekár.a
Dobry den,
mame 5-mesacneho syna, ktoremu bol diagnostikovany GER. Niekedy grcka viac, niektore dni takmer vobec. Od narodenia nevydrzal lezat ani zadpavat v postielke, museli sme ho nosit a zaspaval na rukach az o polnoci. Papal kazdu hodinu. Potom okolo 2-3 mesiacov mal obdobie, kedy zacal spavat lepsie, budil sa 2-3 krat za noc. Uz asi 6 tyzdnov sa vsak znova budi kazde 1-2 hodiny, nie vsak tak, ze sa zacne mrvit, ale s velkym placom. Pomoze bud iba prsnik alebo niekedy cumlik. Cez den ma tiez problem so zaspavanim a spi iba pol hodinu.
Davame mu sirup Gastrotuss aj Bio Gaiu (kedze ma aj meteorizmus), pred tyzdnom sme zacali davat Gastrocynesine. Zatial nevidime zlepsenie.
Uz sme z toho niekedy velmi unaveni a aj syncek je mrzuty, ked je nevyspaty.
Je nieco, cim mu mozeme pomoct? Alebo treba cakat do roka?
Zuby nevyzeraju, ze by mu isli, takze uz neviem cim inym by to mohlo byt. Postielku ma vyvysenu.
Dakujem.
Neviem, čo je gastrocynesine, nepodávam to, takže v tomtop neviem poradiť.
Namiesto biogaia by som skúsila swis lactobacilky pre deti od dvoch mesiacov. Zvyknú veľmi dobre zabrať hlavne na koliku. Vývoj dieťatka pokračuje, sleduje okolie,vníma zmeny takže v noci sa možno budí s plačom zo sna. Je treba ho upokojiť, presne tak ako to robíte. Je to prechodné obdobie, u každého dieťatka iné, ale jedného dňa skončí a znova sa vyspíte. Niekdy pomôžu nešpecifické prostredky, napríklad homeopatiká camillia, roztok, ktorý sa podáva jeden až trikrát denne, ale stačí aj jedno podanie navečer. Veľmi dôležité je, či nepijete kávu a iné nápoje s kofeínom, Detičky bývajú po nich naozaj nepokojné. Po najedení dieťatko nehojdajte, nenatrisajte, nemanipuujte s ním, to vždy môže zhoršiť reflux. Po šiestom mesiaci najneskôr je potrebné zavádzať bezmliečne príkrmy, tie už nie sú celkom tekuté, aj to pomôže zlepšiť príznaky refluxu.
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.Dcérka začala 2.rok v škôlke,ten 1.bol dosť zlý čo sa chorôb týka,možno za to obdobie sme vybrali asi 6-7x ATB(väčšinou angíny).Cez letné prázdniny sme boli tam tom super,žiadne choroby ani kašeľ.Teraz ako začala znova chodiť do škôlky tak znova kašleme+do to máme asi už 2.týžden hustý žltý sopeľ(výter z hrdla,nosa neg.)Dcéra je alergička berie ráno a večer zodac 5kv. a teraz sme dostali isoprinose tablety pol tablety ráno a pol večer.Dávam jej na imunitu celaskon a rákytníček,minulý rok sme skúsili imunoglukán,brala ho viac ako 3 mesiace ale aj popri tom sme boli často chorí.Taktiež minulú jeseň sme mali aj od alergologičky imunor(taktiež sme boli chorí).Dnes sa ma naša dr.opýtala či nechcem skúsiť colostrum,že má s tým dobré skúsenosti.Chcem Vás poprosiť o Váš názor na tento liek.Jedná sa o homeopatiká??Ak áno tak viacej ľudí mi homeopatiká neodporúča.Resp.viete mi niečo odporúčiť čo by nás zbavilo neustáleho suchého dráždiveho kašľa??Ďakujem za Váš názor.
Na kašeľ je na diaľku ťažké niečo odporučiť, musela by som dieťa vyšetriť.
Kolostrum je začiatočné mlieko kravy / kolostrum sa hovorí aj začiatočnému mlieku mamičky pri spustení kojenia/. Kolostrum kravského mlieka je určené malým teliatkam. Nevidím dôvod dávať ho deťom.
Dobry den p,Dr.
Chcela by som Vas poziadat o radu,mam dceru 17 mesacnu,mame problemi s tym ze sa jej na ociach spravili jacmene uz ich ma 5 mesiacov,minuly rok jej to zacalo,raz sa objavili potom na tyzden zmyzli a takto sa to opakuje dookola,a jak zacali tie problemy s ocami ma tiez problem zo stolicou,niekedy sa nevykaka ani tri dni,vidim ze musi ale drzi to v sebe alebo sa schova a ked uz je najhorsia tak strasne place od bolesti.S jacmenmi sme boli u detskeho lekara,predpisal nam lieky homeopatika kvapky na oci oculohhel,brala to 2 tyzdne,lenze jedno rano sa zobudila a oci mala polepene cele,znovu som navstivila doktora prepisal mi antibiotikum Refobacin a neustale umyvanie teplym cajom na oci,zijeme v Rakusku s rodinou,nie na slovensku,Po uspesnom antibiotiku to ustupilo ale iba tak na dva tyzden a potom znovu,detsky lekar odporucil ocneho boli sme aj u ocneho tiez len na chvilu zabrali lieky,kazdy tvrdi zevraj to je virus tie jacmene na oku.Mala papa vsetko kazdy den zeleninu ovocie a vela polievok,aj mliecko Beba.Ten problem zo stolicou mame stale.ked uz nevladze sa vykakat sama tak jej musim dat Microklist a ten jej pomoze,ale to jej tiez nemozem davat stale to je len taka velka rezerva doma,nakoniec mi poradila znama podat jej Laevolac - Lactulose Konzentrat podavanie len jednu malu lyzicku denne,zacala som tak ale po troch dnoch som prestala,mala sice mala stolicu kazdy den dva krat,lenze na treti den mi zacala vyvracavat vsetko co zjedla a vypila,znovu som navstivila doktora a teraz musim momentalne cakat.co dalej.na internete som niekde citala zevraj tie jacmene mozu mat nieco spolocne zo zaudkom,neviete mi poradit ci je to tak alebo co uz mam spravit.Mam pocit ze za 5 mesiacov sa nic nezmenilo.este musim napisat dcera ide tento tyzdne na odber krvy a mozno krv prezradi.
Dakujem Velmi pekne za radu
Jačmeň a ťažkosti s vyprázdňovaním spolu nesúvisia. Jačmen, ktorý sa opakuje môže signalizovať poruchu imunitného systému, niektorí jedinci k tomu majú sklon. Je potrebné dôlsedne ochorenie liečiť, podávať antibiotiká do oboch očí a ešte najmenej tri dni po úprave stavu. Ak sa opakovane ochorenie vyskytuje napriek spráívnej liečbe, niekedy je namieste aj imunologické vyšetrenie.
Vyprázdňovanie a ťažkost s ním v totmto veku najčastejšie súvisí s pokusmi o odplienkovanie. Takže nateraz zabudnite na nácvik hygieny, nechajte dieťa nech kaká kedy chce a kde chce. je potrebné upraviť stravu, dostatok tekutín, ale nie sladký čaj, len voda. Vyradiť kakao, čokoládu, mak, banány varenú mrkvu, varenú ryžu. Podávať ovsené vločky, dostatok zeleniny a ovocia. Laktulosa je vhodná ale je potrebné ju podávať vo vyššej dávke na začiatku, potom dlhdobo v tretinovej dávke, / po zmäkčení stolice/ a potom vyraďovať postupne. Problémy s vyprázdňovaním súvisia výrazne s psychikou dieťaťa, musíte zvážiť, či môže takéto problémy mať.
Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: