Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • asi anemia

    , Autor: nada77

    dobry vecer .mala by som na vas jednu otasku.moja dcera mala pred rokom anemiu.lekarka jej urobila odbery krvy,mocu aj stolice a po testoch sa dozvedela ze jej chyba neaka cast zeleza.nedala malej ziadne lieky iba mi povedala ze jej mam davat zeleninu ktora obsahuje zelezo.ale mne sa to cele neak nezda.malej byva velmi casto zle ale nezvracia..mava stoho zachvaty placu .boji sa toho ze je jej zle a ze bude zvracat.kryci.kope dovsetkeho bucha je stoho mimo.obymam ju a drzim a rozpravam sa snou otom a privadzam ju na ine myslienky ale vzdy ju to iba trosku prejde a ukludni.neviem co mam robit.doktorka tvrdi ze jej nic nieje ale prezivat to z malou to je hrozne.prosim vas pani doktorka porat te mi co mam robit.dakujem tarkayova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Treba zopakovať krvný obraz a hladinu železa, neviem aká anémia a kolko železa mohlo chýbať, ale železo sa určite nedoplní žiadnymi bylinkami ani zeleninou. Je potrebná kvalitná dodávka mäsa a zväčša aj liekov obsahujúcich železo.