Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zelená stolica u dieťaťa

    Dobrý deň pani doktorka.Chcela by som sa s vami poradiť ohľadne môjho takmer 3ročného synčeka.Od jesene sa mi pomerne často sťažuje,že ho bolí bruško,sem tam,tak raz za týždeň aj vracia.Takisto má zelenú stolicu so silným zápachom,niekedy tmavozelenú do čierna až čiernu,pomerne riedku,1-2denne.Veľa toho nespapá,nechápeme,kde sa v ňom berie také množstvo,ako u dospelého.Niekoľkokrát som mu skúšala dávať probiotiká,pri tých sa trošičku zlepšilo,ale keď sme ich dobrali,bolo to znovu tak isto.Keď som sa pýtala nášho pediatra,zakaždým mi povedal,aby som mu dávala probiotiká.Ale podľa mňa by sa mala asi zistiť najprv príčina,prečo kaká na zeleno a nie ho celý rok napchávať probiotikami.Chcela som sa poradiť,či mám žiadať nejaké vyšetrenie,príp.aké konkrétne a čo môže byť podľa vás príčinou tohto problému. Napadla mi aj celiakia,ale nikto v rodine ju nemá,len ja som alergik a astmatik,takisto mi nesedia niektoré príznaky,synček je veľmi živý,nonstop v pohybe,nie je vôbec spavý. Za vašu radu budem veľmi vďačná.Ďakujem a prajem pekný deň.Gregorová

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem celkom presne odpovedať. je potrebné sledovať hmotnosť dieťaťa, ja by som asi vyšetrila aj základné lab. yšetrenia, hlavne krvný obraz. Zvracaie môže súvisieť aj s psychikou dieťaťa,nástupom do MŠ.