Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Citrobacter Koseri

    dobry den, som maminou skoro stvormesacneho synceka, v piatok sme dostali bakterialne vysledky mocu a nasa pani doktorka nam povedala ze su mierne pozitivne – mnozstvo bakterii (Citrobacter Koseri) bolo >100mil./ml . Dalej to vsak neriesila a vraj mame pockat az na dalsiu kontrolu u nefrologicky co je az o mesiac a pol. Aky je vas nazor na tento vysledok? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Táto baktéria je málo patogénna, teda spôsobuje ochorenie dýchacích ciest alebo močových ciest hlavne u oslabených jedincov. Preto môže byť prítomný v ľudskom tele ale ochorenie nespôsobí. Váš synček je však veľmi malý, takže by som prísne sledovla jeho celkový stav a opakovane vyšetrila aj moč.