Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Krv v moči

    Dobrý deň, mojej 22-mesačnej dcére bola opakovane zistená krv v moči. Prvýkrát na ++ , druhýkrát boli v moči stopy krvi, tretíkrát na + . Leukocyty boli 2-3 mil. a erytrocyty opakovane 2-3 mil. Pri vyšetrení v nemocnici neboli zistené zmeny na obličkách ani močových cestách. Ani výtery z pošvy a konečníka nenaznačujú nejaký problém. ORL vyšetrenie poskytlo rovnaký záver. Kedy sa zvyšuje hladina erytrocytov v moči? Môže tento problém byť spôsobený tým, že dcérka, ktorá je ešte čiastočne dojčená, nerada pije? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    vyšetreie papierikom / výsledky na dva jeden krížik/ sú orientačné a vyšetrenie sedimentu, ktoré udávate nevykazuje žiadne patologické hodnoty . Dieťatku teda pravdepodobne nič nie je. Hladina erytrocytov v moči sa zyšuje za rôznych okolností a nedá sa tu popísať.