Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 13,5 mesiaca - prechod na umelé mlieko.

    , Autor: Lenona

    Dobrý deň prajem,
    chcela by som sa poradiť, či je normálne, že po prechode na UM mi malý často kaká? Ide o to, že zrovna v čase, kedy mu začali ísť stoličky, sme prešli na umelé mlieko. Časté stolice (3xdenne) som pripisovala práve zúbkom. No stále kaká 3x denne, preto som sa chcela spýtať či to nemôže byť náznak na zmenu umelého mlieka? Mliečko pije pred dennými spánkami (2x) po 150ml a večer pred spaním 150ml.
    Ďakujem vopred za odpoveď.
    Prajem pekný deň. ????

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to zmena, hlavne ak ste mu predtým nedávali nič na báze kravského mlieka,teda mliečnu kašu / samozrejme s bábatkovským mliekom/ alebo jogurt. Po roku je celkovo zmena stravy, môže už papať rodinnú stravu a bežne vidíme, že dieťatko máva na začiatku viac stolíc. Ak je inak spokojné, dobre priberá je to prechodná situácia, ktorá sa upraví.