Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prepichnutie ušiek - reakcia

    , Autor: Šlacká

    Dobrý deň pani doktorka,

    Chcela by som sa informovať, či je možná reakcia po prepichnuti ušiek vytvorenie znamienka.

    Malej sa po prepichnuti ušiek urobila pod očkom cca 5 cm malý červený fliacik.

    Je možné že to je reakcia po prepichnuti, je možné že to zmizne?

    Alebo je to znamienko, bola by veľká náhoda že ráno nemala nič a až po prepichnuti sa jej vytvorilo.

    Urobilo sa jej to na tej strane, na ktorej uško viac krvacalo.

    Vopred ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Reakcia na prepichnutie uška to pravdepodobne nebude. Bolo by potrebné to vidieť a tiež neviem ako je staré dieťatko. Podľa toho ako prepichnutie prebiehalo, ako sa dieťa držalo to môže byť nejaká cievna dočasná reakcia.