Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Slabe papanie

    , Autor: Spiska

    Prajem dobry den
    Mame 5m dcerku. Priblizne v 4 mesiacoch zacala strajkovat, boli sme kvoli tomu aj v nemocnici. Okrem strednehi reflux a prebytku vitaminu D (vysadili sme) nic zavazne nezistili. V nemocnici som prestala kojit a presli sme na UM. Vypije denn cca 700ml mlieka v 6 davkach. V noci krmime v spanku 1x a inak je kazde jedenie boj. Spievame, zabavame, ukazujeme hracky, 4x berieme na grganie..krmenie trva od 35 do 60minut. Zacali sme aj prikrmovat ale da par lyziciek (10) a dost. Za dva tyzdne pribrala 70 gramov. Narodila sa s hmotnostou 2850 teraz ma takmer 6kg. (Zo zaciatku priberala krasne. Je mi jasne ze priberanie je velmi slabe. Ale neviem ako to zlepsit. Moja otazka znie, moze ju slabe priberanie nejako zavazne ohrozit vo vyvoji? Co mozeme zlepsit alebo zmenit? Inak je usmievava, pretaca sa, komunikuje, hneva sa len pri krmeni.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Samozrejme, že ak by vôbec nepriberala, nejdla nemala dostatok živín, tak to ohrozí aj vývin.
    predpokladám podľa toho čo píšete toto zatiaľ nehrozí.
    Nájdite splsob, akým je dievčatko ochotné papť: aj keď to neýva častá rada, ak v noci dobre pije, skúste jej dať piť v noci aj dvakrát, v tichu, v tme, možno to bude lepšie Cez de*ň ponúkajte jedlo ráno, desiata, obed. olovrant večera, nenúťte do jedla, neukazujte prosím žiadne telefóny, ipady, televíziu, tým nič nevyriešite len ešte viac pokazíte! Nech spapá koľko chce a pravidelne. Niektoré deti veľa nepriberajú, ide o to, aby nechudla. Ak by sa stav nezoešil, treba sa znova poradiť s lekárom