Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pučenie

    , Autor: Bea 8787

    Dobrý deň,
    Mám 11 mesačnú dcérku a posledne 2 mesiace sa nám tzv.púči. Najskôr to začalo len občas ale posledne dni je to častejšie a častejšie. Robí to aj na zemi,aj v sedačke a občas v kočíku. Sedí na ritke ručičky spojí ako na modlenie a začne sa chýbať z ľavá do práva- iba spodnou časťou- popri tom ručičky tlači dlaňami k sebe a celá stuhne. Nedá sa ani zabaviť ani odreagovať. Pomôže iba keď ju zoberiem na ruky. Skúšala som ju nechať naholo bez plienky chvíľku to nerobila ale potom aj tak začala. Ďakujem za pomoc

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem si to celkom dobre predstaviť, ale reagujete správne, treba ju zobrať na ruky a zaujať niečím iným. Ak by to bolo tak, že ani týmto nereaguje a nezmení správanie je potrebné konzultovať s lekárom.