Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Co papat od 4 mesiaca

    , Autor: mirinkaanjelik

    Dobry den mam prve dieta, chcela by som vediet cim prikrmovat ho. dakujem. Dakedy varili rodicia tekuty grisik do flasky, tak by som chcela vediet od kedy by som mu mohla varit do kupeneho kravskeho mlieka. dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To teda naozaj nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kúpené kravské mlieko najskôr po druhom roku veku do kaše alebo pudingu a piť ako nápoj najskôr od tretieho roka veku. Po piatom mesiaci odporúčam začať bez mliečne príkrmy, najskôr mäsosozelneinový, potom pridať obilninu / teda krupicu malé množstvo / a potom mliečnu obilninovú kašu a ovocie.
    Rodičia kedysi robili rôzne veci aj ja pri svojom prvom dieťati ale dnes vieme, že to nebolo správne. Takže ak chcete robiť veci tak, ako dnes vieme, že je to správne pre zdravie dieťatka, treba sa držať nových odporučení. A medzi nie grísik do bežného mlieka z potravín iste nepatrí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!