Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Tečúce očko

    , Autor:

    Dobrý deň,

    prosím Vás máme doma týždňove bábätko, v nemocnici nám dali očný roztok, nakoľko dcérke trocha hnisali oči. Povedali nám, že máme pokračovať 7 dní a malo by to zmiznúť. Na jednom očku to zabralo, zmizlo to, ale na druhom sa to nezlepšuje. Máme ďalej pokračovať v čistení očka roztokom?

    Ďakujem vopred za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem aký roztok to bol. Bežne je dobré vyplachovať obe očká / vždy/ okuflash kvapkami, aj niekoľkokrát denne. lekár by mal zhodnotiť, či je výtok z očka hnisavý, teda bakteriálny a potom nasadí príslušné antibiotiká, tiež kapať do oboch očiek.