Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zvysene davky vigantolu

    , Autor: maryt

    Dobry den p. doktorka. Syncek ma 4 mesiace, cca 5,6 kg a je narodeny predcasne v 32tt. Po prepusteni z nemocnice nam bolo nariadene uzivat vigantol 2kv. denne. Na zaklade krvnych testov u pediatricky (zvysena fosfataza) a kontroly hlavicky, ktora je podla vyajdrenia synovej doktorky makka, nam nariadila uzivat 4kv denne, o 2 tyzdne neskor uz 8 kvapiek + 1,25 ml kalcioveho sirupu. Takto to berieme uz mesiac, na kontrolu ideme az o dalsi mesiac. Synovej doktorke doverujem, napriek tomu mam obavy, ci taketo dlhodobe uzivanie nemoze mat negativne ucinky u tak maleho babatka, lebo podla pribaloveho letaku samotny vigantol zvysuje hladinu vapniku v krvi a take vysoke davkovanie sa tam neudava. Dakujem za odpoved. Mary

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S liečbou sa dá súhlasiť ale určite by som dieťa skontrolovala skôr ako o tri mesiace.