• Životnosť spermií

    Dobry deň, všade na internte je uvedené, že spermie dokážu po styku v tele ženy prežiť 5 -7 dní. Je to prosím tak? Dokážu oplodniť na 7 deň ?
    Ďakujem

    Dobrý deň, až tak dlho spermie nevydržia, ale za úplne optimálnych podmienok dokážu prežiť v maternici aj do 5 dní. Stále platí, že za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá, bez ohľadu na deň cyklu.