• Sono prsníkov v tehotenstve

    Dobry deň, ja by som sa chcela spytat som v 19 týždni a doktorka ma poslala na sono prsníkov. Môžem ísť v pohode? Neuškodí to bábätku?
    Ďakujem

    Dobrý deň, USG prsníkov síce plodu vôbec neuškodí, nepoznám dôvod, pre ktorý ste boli odoslaná na USG prsníkov. Ak iba vrámci preventívnej prehliadky, teda nemáte žiadne ťažkosti, ani na to nie je akútny dôvod, štandardne sa USG prsníkov v tehotenstve nerealizuje pre skreslený nález, keďže prsníky sú počas tehotenstva mierne prestavané. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa pýtajte vyšetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky informácie, nálezy, výsledky vyšetrení aj okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.