• Vitamíny a železo v tehotenstve

    Dobrý deň, dnes som 32+4 týždeň tehotenstva a bolo mi zistené že mám málo železa tak mi doktorka predpísala (maltofer fol dávkovanie 1-0-1) na krabičke som si však všimla že to obsahuje železo 100mg a aj kyselinu listovú 0,35mg. Ja tiež beriem aj femibion 2 a to každý druhý deň, preto by ma zaujímalo či to nevadí keďže aj v týchto vitamínoch je železo a kyselina listová ako keby som si dávala viac krát toľko, nie je to problém že beriem aj to aj to ? A prosím vás do 34+0 sa ma brať utrogestan a potom už nie alebo dokedy ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, nebude to problém, môžete pokojne užívať Maltofer aj Femibion 2. Progesterónový blok sa štandardne užíva do ukončeného 34. týždňa tehotenstva. Nepoznám však žiadny konkrétny nález, ani bližšie okolnosti, či informácie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.