• Priotravenie jedlom v tehotenstve

    Dobrý deň, som 30+2 týždeň tehotenstva a cez víkend som jedla guláš ktorý robil môj brat vonku v kotline bolo tam dosť cibule, celá bravčová masť aj celý taky sáčok mletého čierneho korenia dala som si za dve misky raz v jeden deň a potom na druhý deň bolo to dosť mastné keďže tam bola celá masť no v ten druhy deň má prehnalo mala som riadku stolicu a dnes aj včera mi robí brucho také divne zvuky ako keby čreva alebo žalúdok neviem, no je možné že som sa priotravila alebo mi to jedlo nesadlo alebo čo ? Nemôže to ublížiť bábätku ? Tiež cítim taky tlak ako keby sa mi niečo zaseklo keď jem a tiež žalúdok ale to bude možno že mi tlači na žalúdok možno pre to to tak cítim neviem. Ďakujem za odpoveď, pekný deň

    Dobrý deň, ak bol guláš dostatočne tepelne upravený, myslím si, že sa jedná skôr o diétnu chybu a prehnalo Vás, pretože bol guláš príliš mastný. Dodržujte párdňovú diétu a odsledujte si to. Nemyslím si, že to malo negatívny vplyv na tehotenstvo. Pri pretrvávaní tráviacich ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára. V prípade gynekologických ťažkostí sa ukážte Vášmu obvodnému gynekológovi.