• Listeria a toxoplazmoza

    Chcem sa ešte spýtať od druhého trimestra mi veľmi chutí zelenina ovocie všetko umývam pod tečúcou vodou niekedy jarou niekedy len čistou vodou niekedy letnou niekedy studenou no začali ma strašiť že to nie je dostatočné umytie vraj to treba sódou bikarbónou a octom no ja si nemyslím že umývať maliny alebo jahody octom je na mieste. Nerada by som sa vzdala konzumácie ovocia keďže mi chutí. Chcem len vediet ci dôkladne umyte ovocie pod tečúcou vodou bez ohľadu na to či je teplá alebo studená stačí? Ďakujem

    Dobrý deň, celkom nechápem, prečo by ste mali na ovocie aplikovať sódu bikarbónu. Konzumovať ovocie, či zeleninu s overených zdrojov môžete. Stačí dôkladné umytie pod tečúcou vodou.