Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Spinenie v 6tt

  , Autor: Sandy1829

  Dobrý deň, prosím vás, ako postupovať v prípade,že v apríli som prekonala mikroabort, znova som otehotnela,minulý týždeň v utorok mi to bolo potvrdené aj hcg(cca 5tt). Moj gynekolog mi hned predpisal raz denne utrogestan. V sobotu sme mali s manželom pohl.styk a odvtedy mi začalo spinenie. Dnes je už silnejšie,na papieri sú aj mini krvne zrazeniny a mam bolesti v podbrušku. Je to ešte ok alebo mam už navštíviť svojho gynekológa? Nechcem vyzerať ako hystérka, no v tomto prípade naozaj neviem,čo je pre mňa najlelsie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, či slabé krvácanie, najčastejšie do hneda, do 16. týždňa je pomerne časté. Súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Skúsiť môžete užívať aj Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Spinenie v 6tt

  , Autor: Chkeller

  Dakujem za predchadzajucu odpoved. Este som zabudla, ze doktor mi neche predpisat progesteron aj napriek tomu, ze som spinila so slovami, ze nema vyznam, kym nevidi embrio. Ze aj tak nepomoze.

  Je to pravda?

  Vitamin d musim, lebo mam deficit a ze v tehu je to potrebne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Duphaston Vám v prípade, že sa jedná o anembryomollu (chýbanie embrya) veľmi nepomôže. Ak sa jedná o tzv. implantačné špinenie, je lepšie, ak sa krv dostane von z maternice, ako by sa mala hromadiť v dutine maternice vo forme hematómu. V prípade deficitu vitamínu D ho užívajte podľa odporúčaní.

 • Spinenie v 6tt

  , Autor: Chkeller

  Dobry den,

  Poslednu menstruaciu som mala 4.1., cize dnes som 5+4tt. Brali mi aj krv, a potvrdili tehotenstvo. Avsak vcera som mala slabo ruzovy tebky hlien na wc papapieri, neskor 2 hnede flaky na intimke, a potom cely den po utreti sa malinko hnedeho hlienu. Tak sme zbehli na pohotovost, a povedali, ze vak tam je este prazdny, ale nepredpisali ani progesteron, nic. Ze netreba zatial. Dnes rano som mala este 1 maly hnedy hlien na intimke, a odvtedy chvala Bohu nic. Ale citim take ostre pichanie v mieste, kde sa vak nachadza, a citim aj tlaky na maternicu, sem tam aj menstruacne bolesti. Ten jemny priesvitny vytok, niekedy aj trochu s tvrdsim hlienom este mam, a uz je biely.
  Ale aj keby som este aj mala znamena to problem? Uzivam Vitamin C - 250mg, vitamin D, femibion a dnes som si dala aj magnezium.

  Dakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa, najčastejšie hnedou alebo ružovou, či bordovou krvou, je úplne normálne a pomerne časté. Súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Čo sa týka miernych “menštruačných” bolestí v podbrušku, je to tiež pomerne časté. Pichavé bolesti po stranách podbruška, či v pošve súvisia s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice, keďže sa maternica zväčšuje každým dňom. V 6. týždni tehotenstva, najmä ak bol menštruačný cyklus nepravidelný, prípadne ovulácia posunutá, nemusí byť ešte vidieť akciu srdca, či embryonálne štruktúry. Ak sa jedná o chcené tehotenstvo a nie je prítomné krvácanie, či iné ťažkosti, je potrebné USG skontrolovať o 7 až 10 dní a na základe toho sa určí ďalší postup. S vitamínmi to netreba veľmi preháňať. Postačí užívať tehotenské vitamíny, ktoré už obsahujú aj spomínaný vitamín C aj D. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie v 6tt

  , Autor: DaSim1309

  Dobrý deň, som na začiatku 6.tt
  Dnes mám celý deň slabé hnedé špinenie, odporúčali by ste navštíviť pohotovosť? Viem, že sa uvádza že na začiatku tehotenstva je to normálne, ale nechcem niečo zanedbať, môj gynekológ má najbližší týždeň dovolenku čiže sa k nemu dostanem až začiatkom septembra. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, najčastejšie dohneda, je do 16. týždňa tehotenstva spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to naozaj pomerne časté. Užívať môžete skúsiť Ascorutin 3x1 tabletku denne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte v prípade potreby gynekologickú pohotovosť.