• Vitamín A a E

    Som v 37tt a kúpila som si rybi olej Mollers, ktorý na 5ml obsahuje 1200mg Epa+Dha, vitamín E 3mg, vitamín A 250 µg a vitamín D 10 µg, Užívam len cca 1,5 ml podľa keďže som sa dočítala , že v tehotenstve by sa mala omega užívať cca 350 mg omega 3 denne. Chcem sa opýtať, ale na tie zvyšné vitamíny, ktoré olej obsahuje hlavne vit A a E, sú v tejto dávke bezpečné v tehotenstve? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno, spomínaný preparát môžete užívať aj počas tehotenstva. Aj keď to má väčší význam najmä v začiatkoch tehotenstva na podporu vývoja mozgu plodu, ani v tomto týždni tehotenstva si nepoškodíte.