• Tlak

    Dobrý večer,
    Chcela by som sa vás spýtať či je v tehotenstve v poriadku (nie silný skôr taký diskomfort ) tlak na konečník? Na vyšetrení som bola včera a krčok z 30mm doteraz bol včera nameraný na 40mm, plodová voda v norme, placenta vzadu. Mám užívať magnerot a utrogestan len k tomuto som sa zabudla spýtať. Môže sa to bežne stavať v tehotenstve alebo to znamená niečo zlé? (Koniec 22tt)
    Ďakujem

    Dobrý deň, najpodstatnejší je nález na krčku. Ak je výsledok cervikometrie v poriadku, momentálne nemáte napriek nepríjemným pocitom zvýšené riziko potratu. Tlak v konečníku však nemusí vôbec súvisieť s nálezom na pôrodných cestách, môžu ho spôsobovať aj hemeroidy alebo zápcha. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pokračujte v nasadenej liečbe a v prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.