• Chronicky zápal mandli

    Dobrý večer. Momentálne som v 9tt a na začiatku tehotenstva keď som ešte ani len netušila ze som tehotná som prekonala mononukleozu. Pôvodca bol myslím EBV vírus. Od vtedy ma neustále boli jedna mandľa a nemôžem sa tejto bolesti zbaviť žiadnym kloktanim, sprejmi vhodnými pre tehotné proste ničím. Crp mam 7 čiže lekárka tvrdila ze ke to v norme. Prosím vás môžu tie mandle nejal ublížiť bábätku? Ďakujem.

    Dobrý deň, čo sa týka nálezu na mandliach, je to na posúdení ORL lekára, ktorý následne určí ďalší postup. CRP s hodnotou 7 na tehotenstvo nemá vplyv. Ak by sa však nález na mandliach zhoršoval a v organizme by sa rozvinul silnejší zápal, mohlo by to mať nepriamo negatívny vplyv na tehotenstvo, keďže každý neliečený, či neriešený silný zápal môže spôsobiť komplikácie tehotenstva.